Evde Tesla Powerball nasıl yapılır ?

0
2951
gösterim

Tesla Enerji 30 Nisan 2015’de açıklanan Tesla’nın otomobil haricinde yeni ürün grubudur. Evler, iş yerleri ve kamu hizmeti kuruluşlarına bir dizi fayda sağlamak ve bazılarının enerji sektöründe platform bakımından bir devrim olarak nitelenen bir dizi lithium-ion pil paketleridir. Evler için olan, kapasiteleri 7kWh ila 10kWh arasında değişen pilin adı Powerball dır.

Tesla’ nın kurucusu Elon Musk, tek başına karbon emisyonunu düşürmek ve güneş enerjisi ile beslenen evler ve arabalar için yeterince hızlı olamayacağını düşünerek sahip olduğu patentleri açık kaynak olarak paylaşmıştır. Böylelikle insanlar patentleri inceleyerek kendi sistemlerini evlerine kurabilecekler.

Youtube kullanıcısı JehuGarcia, kendi Powerball sisteminizi nasıl yapacağınıza dair bir video yayınladı. Bu sistem Tesla şirketinin geliştirdiği ve evinize 7/24 elektrik enerjisi sağlayacak bir sistem.

Bu aküler Tesla tarafından 3000 ile 3500 dolar arasında satılıyor ama almaya kalksanız bile 2016 yılının bütün üretimi satılmış durumda! Bu yüzden eğer bir Powerball sisteminizin olmasını istiyorsanız bunu kendiniz yapmanız gerekiyor. Ve bu konuda en büyük yardımcınız bu video olacak!

Tesla’ nın kurucusu Elon Musk, şirketinin tek başına karbon emisyonunu düşürmek için yeterince hızlı batarya ve elektrikli araba temin edemeyeceğini biliyor. Bundan dolayı patentlerini halka açtı ve insanların bu amaç için hep birlikte çalışmasını istedi.

Kendi sisteminizi yapmanızdaki en büyük fayda maliyetinizi %80′ e kadar düşürebilecek olmanız.

Eğer laptop bataryalarını parçalamaya hazır değilseniz, internet üzerinden çok uygun fiyatlara 18650 Lithium bataryalardan alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.