Murgen: açık kaynak ultrasonik görüntüleme

0
1682
gösterim

Nedir ?

Murgen, ev yapımı açık kaynak bir ultrasonik görüntüleme geliştirme kitidir. Evinizde, laboratuvarınızda veya laboratuvarda kullanmak için 500$ dan daha ucuza sahip olabileceğiniz bir geliştirme setidir. Ultrasonik görüntüleme cihazlarının fiyatlarının çok yüksek olması ev kullanıcıları veya küçük atölyeler için ulaşılması imkansız aletler sınıfına giriyor. Ama Murgen ile amatör ultrasonik görüntüleme açık kaynak olarak isteyen herkesin erişimine sunulmuş oldu.

İlk Ultrasonik görüntü

Murgen Ultrasonik görüntüleme kiti ve ilk görüntü
fotoğraf: Murgen projesi

Yukarıdaki resimde elde edilen ilk görüntü ve murgen kartı bir arada görünüyor. Görüntüdeki bir çocuk değil tabi ki, yalnızca içi agar jeli ve boncuklarla doldurulmuş şeffaf bir kondom. Resimde profesyonel bir ultrasonik cihazı ile karşılaştırmasını yapmak da mümkün. Murgen tam olarak bitmiş ve tam kapasite çalışabilen bir sistem değil ama umut vaat eden bir proje. Bu arada profesyonel cihazın fiyatının 100.000 dolar olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Daha detaylı bilgi

Şu anda elektronik tasarımı tamamlanmış be baskı devresi yapılıp fiziksel testleri yapılmıştır. Böylelikle test görüntüleri elde edilmiştir.

Daha fazlasını öğrenmek için erişebileceğiniz kaynaklar;

Uyarı: Mühendis gibi düşünün ve bu projenin alanındaki ilk proje olduğunu bilin. Geliştirici daha önce benzer bir şey hiç yapmadı. Onunla iletişim kurun ve geliştirme aşamalarında yardım edin.

Uyarı #2: Bir tarayıcı yaptığınızda onu dikkatli kullanın!

Uyarı #3: Bu proje echopen topluluğu ile ilgili bir proje değildir. Kişisel bir projedir ve echopen topluluğu ile birlikte anılmamalıdır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.