Yeni ufuklar

0
1645
gösterim

Bir şeyler üretmek için uğraşmak zor olduğu kadar insanı sürekli başka hayallere ve ufuklara sürükleyen bir şey.Ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz ama iyi bildiğiniz bir şey var ki ne yapmak istemediğiniz.Gri ve monoton bir düzene sıkışıp kalmak istemiyorsunuz.Emeğinizle,hayal gücünüzle yeni yollara sapmak sonunu bilmediğiniz halde hayallerinizle yaşamak istiyorsunuz.

Belki şu anda bile işinizden ya da uğraştığınız şeyden bir müddet vakit bulup bu yazıyı okuyorsunuz beş dakika sonra tekrar işinize döneceksiniz.Çok yoruluyor ve yaptığınız işler için para almaktan çok para harcıyorsunuz.Sürekli hobiniz veya merakınız için yeni malzemeler alıyor yeni kitaplar alıyorsunuz.İçinizden bir gün bu çalışmanın geri dönüşü olacak diyorsunuz.Bir gün..o gün geldiğinde hem hayaller kuracağım hem de para kazanmayı düşünmeyeceğim diyorsunuz.Hayallerimle para kazanabileceğim.Yaptığınız,hayal ettiğiniz,ürettiğiniz şeye bağlayan en büyük bağ bu sizin.

İnsan hayal etmeden yaşayabilir mi acaba? içinizden koca bir hayır geçiyor.Hayal ediyorsunuz benim gibi,sizin gibi olan birçokları gibi.